Нікопольська школа № 19

 
GISMETEO: Погода по г.Никополь Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Річний звіт директора КЗ "НСЗШ № 19" за 2019-2020 н.р.

Протягом 2019-2020 навчального року педагогічний колектив КЗ «НСЗШ № 19» продовжував роботу по реалізації науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості демократичного суспільства» та шкільного науково-методичного проекту «Розвиток пізнавальної активності та творчого потенціалу школярів, як складова соціалізації особистості демократичного суспільства».

Вся методична та навчально-виховна робота були організовані відповідно до цих проектів. На засіданнях педагогічної ради розглядалися питання, тісно повʼязані з формами та методами розвитку дитини, як молодшого шкільного віку так і підлітків. Особлива увага приділялася роботі педагогічного колективу у пошуку шляхів розвитку інтелекту, оскільки ми переконані, що саме інтелектуальний рівень сприяє формуванню комунікативних навичок, підвищує самооцінку, в значній мірі гарантує соціалізацію дитини.

Саме проведення відповідних педагогічних рад створювало в педагогічному колективі школи позитивне ставлення до реалізації проектів, адже педагогічні ради проводилися з використанням інтерактивних технологій, їм передувала кропітка робота практично всіх вчителів школи. Особливо слід відзначити роботу динамічних творчих груп вчителів, які розробляли формат педради, готували та проводили анкети, створювали презентації відповідно до форми методичного заходу.

Але працюючи над методичними аспектами своєї роботи, вчителі школи не втрачали зацікавленості до свого головного призначення: навчання своїх вихованців, пошуку нових форм і методів роботи з ними. З метою зацікавленості школярів до навчання широко використовувалися елементи STEM освіти, але слід визнати, що ця робота лише входить в практику шкільного колективу і тому є необхідність запланувати у 2020-2021 навчальному році більш ретельне впровадження STEM освіти в життя школи.

Протягом навчального року раціонально використовувалася варіативна складова навчального плану, направлена на посилення навчальних предметів, на індивідуальну роботу з різними категоріями учнів, на підготовку до ЗНО випускників 11 класу.

В 2019-2020 навчальному році постійна серйозна увага приділялася роботі класів НУШ, дотримувалися всі вимоги до навчально-виховної роботи, передбачені законодавством.

В школі традиційно велася цілеспрямована системна підготовка учнів 11 класу до участі в ЗНО. Для учнів 11 класу проводилися тестування під час контрольних та самостійних робіт. Учні школи неодноразово проходили пробні тестування в школі. Для них організовувались індивідуальні та групові консультації з предметів ЗНО, проводилися експрес – опитування.  В результаті випускники показали досить високий рівень знань.

95 % випускників продовжать навчання у ВНЗ, 16 з них на бюджетній основі. Такі високі результати стали підсумком наполегливої роботи вчителів-предметників, які допомогли дітям на першому етапі здійснення їх мрій. Це свідчить про високий професіоналізм наших вчителів, вміння працювати з учнями та залучати до співпраці батьків.

Особливістю цього навчального року стало його закінчення у вигляді дистанційного навчання у звʼязку з карантином (пандемія COVID – 19). Дистанційне навчання, до якого були змушені перейти всі учасники навчально-виховного процесу, продемонструвало готовність нашого колективу до нестандартних умов роботи. Були залучені різні види електронних носіїв, українське телебачення. Вчителі школи готували презентації, знімали відеоролики, надавали індивідуальні консультації в телефонному режимі, в скайпі, проводили онлайн- конференції. Значна частина учнів долучилася до роботи, вчасно виконували запропоновані завдання, інформували вчителів про хід роботи, співпрацювали з ними. Але на жаль, приблизно 15 % учнів виконували не всі роботи, дехто з них не мав необхідних електронних потужностей. Тому ця частина дітей була атестована за результатами І семестру, з урахуванням оцінок, отриманих в січні та лютому. В цілому спільна робота вчителів, учнів, батьків в непростих умовах сприяла тому, що в учнів та їх батьків зросла повага до вчителів, розуміння нелегкої праці, значення вчительського вміння пояснити матеріал, з урахуванням індивідуальних особливостей класу та окремих категорій учнів. Вчителі у свою чергу намагалися не переобтяжувати школярів, давали можливість виправити оцінки, за необхідності пояснювали незрозуміле у телефонному режимі, знімали відеоролики з поясненням.

Враховуючи всі ці позитивні та негативні наслідки дистанційного навчання, можна зробити висновок, що замінити спільну роботу вчителів та учнів на уроці іншими формами роботи дуже складно. Дистанційне навчання може бути лише винятковим і нетривалим.

Ставлення до навчання, до школи, до вчителів під час карантину дуже змінилося. Нами був організований та проведений флешмоб «Я сумую за школою», в якому взяли участь і учні, і вчителі. Були підготовлені малюнки, вірші, пісні, зняті відеоролики, презентації, які ще раз продемонстрували тепла дружні стосунки, які панують між дітьми та дорослими у нашому колективі.

Але аналізуючи всю ситуацію, яка склалася з навчанням під час карантину, слід відзначити, що в умовах пандемії вчителям школи треба ретельно готуватися до дистанційного навчання у І семестрі 2020-2021 навчального року. З цією метою необхідно зареєструвати всіх учнів на освітніх платформах, провести розʼяснювальну роботу з учнями та їх батьками для повного залучення всіх учнів школи до навчання.

                 Незважаючи на незвичайність цього навчального року, головні пріоритети педагогічного колективу залишилися незмінними:

  • Створення психологічної комфортної атмосфери;
  • Піклування про рівень досягнень учнів;
  • Прагнення розвивати природний інтелект та творчі здібності;
  • Постійна увага до самоосвіти та професійного зростання;
  • Створення позитивного іміджу закладу.

2019-2020 навчальний рік запамʼятався учням та вчителям не лише навчанням, як стаціонарним так і дистанційним, він був сповнений цікавими подіями шкільного життя: тематичні тижні, ярмарки, свята, вечори, спортивні змагання – все це зробило навчальний рік яскравим для всіх учнів.

Велика увага в цьому році приділялася патріотичній роботі, був проведений традиційний тиждень «Ми нащадки козаків», посвята в Джури 5-ти класників. В школу неодноразово запрошувалися колишні воїни АТО. Учні школи брали участь у волонтерському русі.

      Спортивна робота школи була цікавою, результативною, учні школи брали участь у всіх спортивно-масових

заходах міста. На базі школи працювали дві спортивні секції «Карате» і «Футбол» для учнів школи.

Протягом навчального року велика увага приділялась соціальному захисту учнів; було організовано безкоштовне харчування для всіх пільгових категорій дітей. Вчителі тримали постійний звʼязок з опікунами, зі ССД. Контроль за санітарним станом школи, за якістю харчування проводився батьківською громадськістю, це дозволило нормально функціонувати закладу протягом року..

Влітку 2020 року за рахунок бюджетних коштів була відремонтована частина даху. Силами батьків, вчителів та техпрацівників кабінети та приміщення школи були підготовлені до початку навчального року. Для виконання припису протипожежної служби були відремонтовані розетки в навчальних кабінетах та розвантажені підвальні приміщення. Враховуючи складну епідеміологічну ситуацію в країні, органи місцевої влади забезпечили школу дезінфекційними, миючими засобами, паперовими рушниками, був придбаний безконтактний термометр.

Перед колективом нашої школи у 2020-2021 н.р. стоять дуже важливі і досить складні задачі, ми спроможні все подолати і продовжувати працювати, виконуючи головну місію вчителя – сіяти в дітях жагу до знань, до отримання нових навичок, готовності до життя.