Тематичні тижні
Милосердя, доброта, щирість, співчуття, співпереживання… В останній час ми часто стали звертатися до цих слів. Нібито прозріли, почали розуміти, що гострим дефіцитом стали у нас сьогодні людське тепло та турбота про ближніх.
Життя людині дається лише один раз і треба його прожити так, щоб не було розчарувань від прожитого дня, місяця, року. Птах народжений для польоту, а людина для щастя. Кожен з нас хоче бути щасливим. Народна мудрість говорить "Щастя досягає той, хто прагне зробити щасливим інших". Якщо хочеш, щоб люди до тебе добре відносилися, значить ти сам в першу чергу повинен бути чесним, уважним, милосердним, добрим.
Наша школа вже 2-й рік поспіль проводить акцію «Фабрика добра». Учні 3 – 4 класів виготовили 300 листівок-смайликів, а учні 5 – 11 класів намалювали плакати добра. Після чого волонтери «Фабрики добра», учні 6-а класу, пройшли по мікрорайону школи і подарували заздалегідь підготовлені листівки та плакати з побажаннями добра закладам нашого мікрорайону та всім мешканцям, яких зустрічали у холодний зимовий день, щирі побажання добра і миру зігріли багатьох людей і подарували їм краплинку щастя. Акція викликала зустрічну хвилю добра.
В кожному із нас є маленьке сонечко. Це сонечко – доброта. Добра людина любить природу та оберігає її. Учні 2-б класу працювали над проектом "Годівничка". Метою проекту було створення годівничок, щоб вберегти наших пернатих друзів від голодної смерті взимку. Юні захисники пташок та їхні батьки дуже відповідально та творчо підійшли до роботи.
Бути добрим – це спосіб життя, необхідний шлях для того, щоб зробити наше життя та життя інших людей значимими. За ініціативою волонтерів школи відбулася реалізація акції «Подаруй дитині усмішку». Поштовхом акції стало бажання поринути у дитинство і додати до нього трішки розмаїття доброти. Школярі підготували іграшки та книжечки для вихованців дитячих садочків, які знаходяться на території нашого мікрорайону. Діти у садочку зустріли волонтерів піснями, усмішками, віршами та оплесками.
Ми знаємо, що нашу країну спіткало не одне лихо, перш ніж вона стала незалежною державою. Щороку ми згадуємо голодомор, Другу світову війну, яка залишила глибокі рани на землі України. Також знаємо про війну в Афганістані, яка тривала 10 років. Про це ми всі знаємо і пам’ятаємо, згадуємо наших предків, які боролися за свободу України, і вдячні їм за їх любов, відданість, патріотизм.
Це все було. Це наша історія. Але сьогодні твориться історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини. Від нас залежить, чи Україна і надалі буде незалежною державою. Сьогоднішні події в Україні не дають спати кожному свідомому українцю. Знаємо, що на сході нашої держави проходить антитерористична операція, непроголошена війна. Сьогодні, як ніколи, ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною, щоб ми мали свою Батьківщину. Ми повинні допомагати своїм воїнам, які гинуть від кулі ворога, захищаючи нас і нашу Україну.
Але, на жаль, кожного дня із засобів масової інформації дізнаємося про нові жертви наших силовиків. Це означає, що не лише батьки втрачають своїх синів, дружини – коханих чоловіків, діти – батьків, але і ми – своїх захисників. Це велика кривава рана, яка залишиться назавжди в нашій пам’яті, в історії України.
Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу. Коли перед очима кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, дивлячись їм у вічі ,ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі. А найголовніше, що хочеться, щоб наші воїни поверталися живими!
В нашій школі постійно проходить акція «Зігрій серце бійця АТО». Протягом тижня волонтери шкільного врядування активізували роботу по збору теплих речей, засобів особистої гігієни, продуктів харчування. Учні провели акцію «Копієчка».